ЦНАПи для громадян та бізнесу

25.01.2019
ЦНАПи для громадян та бізнесу

Децентралізація адміністративних послуг, підвищення їх якості, наближення адміністративних послуг до громадян та бізнесу, а також подальша розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг визначені пріоритетними напрямами реформування системи надання адміністративних послуг в Україні.

З метою забезпечення комфортних умов для надання адміністративних послуг в Україні функціонує 778 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). За 2018 рік запрацювало 47 нових Центрів та територіальних підрозділів.
Реалізується програма з доступності адміністративних послуг громадянам  в об’єднаних територіальних громадах, де на кінець 2018 року нараховується 125 ЦНАПів. 

Зразковий ЦНАП – це привітні адміністратори, відкритість та прозорість, прийом відвідувачів без обідньої перерви (а в окремі дні – до восьмої вечора), електронна черга, а також надання максимальної кількості послуг. Понад 50% ЦНАПів пропонує своїм відвідувачам від 50 до 135 послуг. В той же час як майже чверть ЦНАПів надає від 136 до 200 послуг.

Мешканці багатьох міст України вже змогли переконатись в перевагах ЦНАП і на сьогодні процес розбудови мережі ЦНАП триває. 
Докладна інформація щодо діяльності та подальшого розвитку ЦНАПів наведена у інфографіці "Мережа центрів надання адміністративних послуг в Україні".