Оформлення документів для виїзду громадянина України за кордон на постійне проживання

Назва послуги: Оформлення документів для виїзду громадянина України за кордон на постійне проживання

Адміністративний збір: 195,31 грн.

Строк надання послуги: Розгляд заяви здійснюється у строк до трьох місяців з дня її подання.

Результат надання: Прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання. Проставлення в паспорті громадянина України у формі книжечки та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон штампів про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою. Внесення інформації про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України. Прийняття рішення про відмову в оформленні документів для виїзду за кордон на постійне проживання.

Способи отримання результату: 1. Звернення особи, яка досягла 16-річного віку, або законного представника особи до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання в Україні та подання відповідних документів. 2. Прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання або про відмову в оформленні документів для виїзду за кордон на постійне проживання після проведення відповідних перевірок. 3. У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання заявнику необхідно: - здійснити зняття з реєстрації місця проживання в Україні; - надати територіальному органу ДМС паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон для проставляння в них штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання/ внесення відповідної інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки. У разі наявності в особи, яка виїжджає за кордон на постійне проживання, двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон надаються обидва такі паспорти; - отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку, яка подається до органів митного контролю під час перетинання митного кордону України та є підставою для проведення митних процедур.

Підстави для відмови: Заявник не подав всіх необхідних документів, оформлених відповідно до вимог законодавства України. Підстави для тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України, визначені частиною першою статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»: 1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону; 2) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень; 3) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення - до відбуття покарання або звільнення від покарання; 4) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів; 5) він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду.

Порядок оскарження: Рішення про відмову в оформленні документів для виїзду за кордон на постійне проживання може бути оскаржене особою у встановленому законодавством України порядку.

Нормативно-правові акти з питань надання адміністративної послуги: