Послуга ID-14: оформлення паспорта вперше після досягнення 14-річного віку та номера платника податків

Назва послуги: Послуга ID-14: оформлення паспорта вперше після досягнення 14-річного віку та номера платника податків

Адміністративний збір: безоплатно

Строк надання послуги: 20 робочих днів

Результат надання: Ви отримуєте ID-картку з номером картки платника податків, що дійсна 4 роки. Номер картки платника податків не змінюється.

Способи отримання результату: Протягом місяця з дня народження потрібно отримати паспорт громадянина України. Під час карантину цей термін не враховується, ви можете оформити паспорт вже після його закінчення. Зараз отримати паспорт громадянина України можна відразу з номером картки платника податків. Без зайвих звернень до державних органів. Зберіть документи та зверніться до центру надання адміністративних послуг, підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання. Під час карантину можна звернутися до будь-якого з них незалежно від реєстрації місця проживання. Зверніть увагу: якщо ваше ім’я та прізвище латиницею на виданих раніше документах не відповідає правилам транслітерації, подайте документ, що підтверджує цей факт: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий, дипломатичний паспорт, проїзний документ дитини (діючі або строк дії яких закінчився); документ, що підтверджує факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку; раніше видані паспорти на ім'я дитини/батьків, якщо дитина/батьки/один з подружжя є іноземцями. Отримайте паспорт у формі картки на 4 роки.

Підстави для відмови: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі зразка 1994 року); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта.

Порядок оскарження: Рішення про відмову в оформленні чи видачі паспорта може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду. Територіальний орган ДМС має право переглянути рішення, прийняте територіальним підрозділом ДМС, і за наявності підстав зобов’язати його скасувати попереднє рішення про відмову в оформленні чи видачі паспорта і прийняти нове рішення на підставі раніше поданих документів. Інформація про результати розгляду скарги доводиться до відома заявника в установлений законодавством строк.

Нормативно-правові акти з питань надання адміністративної послуги: