Назва послуги: Видача ліцензії на імпорт товарів
Адміністративний збір: До припинення чи скасування воєнного стану в Україні збір за видачу ліцензії на експорт (імпорт) товарів не справляється (відповідно до постанови КМУ від 10 березня 2022 р. № 241). Адміністративний збір за видачу ліцензії: у режимі неавтоматичного ліцензування - 780 гривень; у режимі автоматичного ліцензування - 220 гривень.
Строк надання послуги: Не повинен перевищувати 30 днів від дати одержання заявки
Результат надання: Ліцензія на імпорт товарів
Способи отримання результату: Оформлення та видача ліцензій Міністерством економіки України або уповноваженим органом здійснюються в електронній формі. Заявник інформується не пізніше наступного робочого дня про оформлення ліцензії через Портал електронних сервісів Мінекономіки до персонального кабінету та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності відповідної технічної можливості), та/або на адресу електронної пошти, зазначену в заявці на видачу ліцензії. Ліцензія, сформована в електронній формі, надсилається через Портал електронних сервісів Мінекономіки до персонального кабінету та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності відповідної технічної можливості), та/або на адресу електронної пошти, зазначену в заявці на видачу ліцензії, протягом 1 робочого дня з дати отримання платіжного доручення або відомостей про сплату збору за її видачу в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Підстави для відмови: Рішення про відмову у видачі ліцензії суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності може бути прийняте в разі: 1. подання документів, зазначених у пункті 2 Положення про порядок ліцензування імпорту товарів, з порушенням вимог щодо комплектності; 2. невідповідності поданих документів законодавству України; 3. вичерпання встановленої квоти на відповідні товари (у разі застосування процедури розгляду заявок у порядку їх надходження); 4. застосування до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності або до його іноземного контрагента спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності згідно із статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ); 5. дій суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, що призводять до порушення взятих Україною міжнародних зобов'язань; 6. порушення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його іноземним контрагентом законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності 7. відсутність погоджень Державного агентства резерву і Міністерства аграрної політики та продовольства (у разі видачі ліцензії на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти).
Порядок оскарження: Рішення може бути оскаржено у встановленому чинним законодавством України порядку
Нормативно-правові акти з питань надання адміністративної послуги: